Герой України, заслужений майстер спорту з плавання зі Слов’янська Віктор Смирнов завершив професійну спортивну кар’єру

Віктор Смирнов – багаторазовий чемпіон та призер Паралімпійських ігор з плавання, почесний громадянин міста Слов’янська, Герой України.

З 15 років Віктор почав займатися спортом на професійному рівні і присвятив йому багато років свого життя.

У 2002 році взяв участь у своєму першому чемпіонаті світу з плавання в Аргентині (у місті Мар дель Плата), де здобув 6 нагород, з них 2 срібних і 4 бронзових.

У 2004 році на Паралімпійських іграх в Греції (у місті Афіни) завоював 5 золотих, 1 срібну та 1 бронзову нагороду, встановивши 2 рекорди Європи. Був нагороджений орденом Президента України «Золота зірка» та отримав звання «Герой України». Став лауреатом премії «Герої спортивного року» у номінації «Сильні духом», а також лауреатом премії «Спортсмен року».

За свою професійну кар’єру Віктор Смирнов став 6-разовим Паралімпійським чемпіоном, багаторазовим срібним та бронзовим призером; 7️-разовим чемпіоном світу та багаторазовим срібним і бронзовим призером; 10-разовим чемпіоном Європи та багаторазовим срібним і бронзовим призером. Нагороджений орденами Президента України: «Золота зірка», «За мужність» І та ІІ ступеня, «За заслуги» ІІ та ІІІ ступеня.

Віктор займався професійним спортом майже 23 роки і вирішив завершити спортивну кар’єру цього року. Про своє рішення Віктор оголосив на урочистій церемонії нагородження «Спортивне сузір’я Донеччини-2023» (зазначимо, що Смирнов став переможцем у номінації «Легенда спортивної Донеччини»), а згодом – на своїх сторінках у соціальних мережах.

У Слов’янську Віктора знають не лише за його спортивні досягнення, але і за допомогу дітям з інвалідністю. У місті проходив “турнір на призи Героя України Віктора Смирнова” серед дітей з вадами зору, слуху та ураженням опорно-рухового апарату.